logo
Wybielanie zębów
Stomatologia estetyczna

Piękny, biały uśmiech jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej pożądany – zarówno w życiu zawodowym, jak i towarzyskim. Nie każdy jednak może cieszyć się naturalnie jasnym uzębieniem, a nasz tryb życia powoduje stałe osadzanie się na powierzchni zębów różnych barwników. Nic dziwnego zatem, że wybielenie zębów w gabinecie stomatologicznym to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej.

W Ecodentica wybielamy nowoczesną lampą Beyond, której zaufało wielu stomatologów i Pacjentów na całym świecie. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego jest to tak popularna metoda wybielania, a także jakie są zalecenia pozabiegowe i skąd w ogóle biorą się przebarwienia zębów, koniecznie czytaj dalej.

Na czym polega wybielanie zębów lampą Beyond?

Zabieg wybielania zębów lampą Beyond polega na pokryciu powierzchni szkliwa specjalnym żelem wybielającym, który następnie zostaje aktywowany światłem akceleratora. Preparat wybielający przenika do głębszych struktur zęba i wiąże się z przebarwieniami. Podczas naświetlania przebarwienia są rozbijane na mniejsze cząsteczki, a następnie utlenione. Dzięki temu Pacjent już po 45 minutach zabiegu może cieszyć się pięknym, jasnym uśmiechem.

Rozjaśnienie zębów metodą Beyond jest wyjątkowo bezpieczne – specjalna formuła żelu oraz unikatowe światło lampy chronią zęby, redukując równocześnie nadwrażliwość zębów w trakcie i po zabiegu. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej, efekt wybielania może utrzymać się nawet 2 lata.

Przyczyny przebarwień zębów

Każdy z nas ma inny kolor zębów – im grubsze szkliwo, tym zęby są jaśniejsze. Przebarwienia dotykają jednak każdego z nas, a bardzo częstym ich powodem jest nasza dieta. Picie kawy, herbaty czy czerwonego wina oraz jedzenie owoców jagodowych, buraków czy kurkumy zawartej w curry stale pozostawia na naszych zębach silne barwniki.

Powszechną przyczyną przebarwień zębów jest także palenie papierosów. Niewiele osób jest jednak świadomych tego, że smoliste i toksyczne substancje odbarwiają nie tylko szkliwo, ale również wypełnienia zębów.

Na kolor naszych zębów wpływa także higiena jamy ustnej. Zaniedbywanie szczotkowania, nitkowania oraz wizyt higienizacyjnych znacznie przyczynia się do ciemnienia naszego szkliwa i pojawiania się na nim nieestetycznych osadów.

Odbarwić zęby mogą także niektóre leki – zwłaszcza antybiotyki z grupy tetracyklin, leki przeciwalergiczne, na nadciśnienie czy choroby serca.

Co jeść po wybielaniu zębów?

Wszystkie metody wybielania zębów łączy jedno – po zabiegu należy ściśle przestrzegać białej diety. Polega ona na spożywaniu pokarmów niezawierających silnych barwników, takich jak kawa, buraki, czy jeżyny.

Dozwolone są zatem:

  • nabiał w naturalnej postaci – mleko, jogurty, sery (bez dodatków barwników)
  • jasne pieczywo
  • jasne mięsa
  • jasne warzywa – kalafior, ziemniaki, rzepa, biała rzodkiew
  • jasne owoce – banany
  • makarony, ryż i kasze
  • orzechy
X

Intresuje Cię Stomatologia estetyczna?

Sprawdź ceny usług, lekarzy wykonujących zabieg oraz szczegółowy opis oferty!

zadzwoń